Prison Island i Malmö är ett helt unikt fängelseäventyr med utmaningar för alla åldrar. Här är alla välkomna, liten som stor (rekommenderas fr 9 år). För fängelseäventyret kan du samla dina kompisar, bilda lag och lös uppgifter i fängelsecellerna. Samarbeta, ha kul och samla så många poäng ni kan. Allt är möjligt och kom ihåg – laget vinner alltid över jaget!
Här finns 25 tekniska, taktiska och fysiska fängelseceller. När ni leker hos oss rekommenderar vi att ni har oömma kläder, ett par sköna skor och givetvis ett gott humör för att vistelsen ska bli så bra som möjligt.
På Prison Island i Malmö finns allt för en oförglömlig dag. Här finns massor av olika äventyr att välja på samt även café, relaxavdelning med bastu, kalasrum och konferensrum. Allt är möjligt och bästa laget vinner alltid!
Lämna gärna en kommentar om vad du tyckte här.
Ge din rekommendation genom att klicka på en tumme.
Ändra / lägg till uppgifter?
Är det här ditt företag, eller är du arrangör av den här aktiviteten? Du kan själv ändra uppgifterna genom att begära behörighet för det. Du måste skapa ett konto och vara inloggad för att ta över aktiviteten.
Registrera din aktivitet
Det är kostnadsfritt att registrera plats eller aktivitet.
Registrera nu
Bäst när du är medlem
Logga in eller skapa ett nytt konto (det är gratis) för att spara favoriter, deltaga i diskussioner och tävlingar och mycket annat.
Logga in