Yes!!!

Blogg från den 4 augusti 2012 @ 18:44:12Läst: 42 ggr.

SEMESTERRRRRRRRR!!!

Tänk att man kan längta så efter "bara" 2 v jobb. Nu är det sista chansen o ladda för en heeeeel termin. Jag ser dock m spänning fram emot den, ska bli intressant o se om jag vill vara kvar. Kan dock tänka mig att jobba som resurs åt ETT barn nån gång i framtiden. Vet inte om "vårat" sätt är det bästa. Det passar framförallt inte ALLA barn m funktionsnedsättningar.

Idag blev inte så som jag tänkt. Hade hoppats kunna bada. Men badvädret kom på em o då var Raffe på jobb. Får se hur morgondagen blir.

Kl 17 ska vi plocka upp mamma o sen åker vi till flygplatsen. Blir roligt att komma iväg ett par dagar.

20 augusti börjar Hampus nya skolan. Känns lite pirrigt. Samtidigt ser jag fram emot det. Och jag hoppas han ska hitta kompisar där.

Dela blogginlägget på Facebook

KommentarerKommentarer (3)

Cattis skrev den 4 augusti 2012 @ 20:32:44

Marcus börjar gymnasiet och det vill inte han. Hos oss var det fint väder på förmiddagen Mikael, min man och jag åkte till en brygga vid Mälaren och tog med fika. Trevlig resa


Lilis skrev den 4 augusti 2012 @ 20:43:19

skönt med lite semester igen, gött o komma iväg ett par dagar. Det blir nog bra med ny skola bara han kommer in i det kram


phoebe skrev den 5 augusti 2012 @ 10:01:32

Hoppas din höst blir bättre o att din önskan om att vara resurs i framtiden slår in ha en underbar miniresa kram


Endast inloggade medlemmar kan kommentera bloggarna

För barn 0-7 år 150:-/dag. Skidhyran är all inclusive, dvs fritt byte av alpint, längd etc. Rättviksbacken vid Siljan i hjärtat av Dalarna

rattviksbacken.se

Barnvagn Bebetto Fabio Retro Style Stilfull – elegant – klassisk modell.

www.maxinet.se

Här hittar du en Duo tvillingbarnvagn för mindre än halva normalpriset!

www.maxinet.se
Annonsera med textannons här?